БНР | 16.06.2018 14:59:59 | 89

Исландия дебютира с равен срещу Аржентина, Меси изпусна дузпа

Световният вицешампион Аржентина започна участието си на първенството в Русия с неочаквано равенство. Отборът направи 1:1 срещу абсолютния дебютант Исландия в мач от група „D“, игран на московския стадион „Спартак“.

Серхио Агуеро откри резултата в 19-ата минута. Нападателят на „Манчестър Сити“ овладя в наказателното поле шут на Маркос Рохо, завъртя се светкавично и простреля вратаря Ханес Халдорсон.

Само след 5 минути скандинавците отвърнаха на удара. След дълго разбъркване в пеналта на Аржентина Алфред Финбогасон изравни за 1:1 с удар от близо. Това беше исторически първи гол за състава на Исландия.

В 63-ата минута южноамериканците получиха дузпа за фаул срещу Масимилиано Меса. Зад топката застана Лео Меси, но ударът му беше спасен от Халдорсон. Вратарят на датския „Рандерс“ беше обявен за най-добър в мача.

До края на двубоя сърцатите исландци се защитаваха умело срещу именитите си съперници.

Хавиер Масчерано записа 144-и мач за Аржентина, с което подобри рекорда на Хавиел Санети за най-много двубои за националния отбор.

В другия двубой в група „D“ от 22 часа се срещат Хърватия и Нигерия.