БНР | 17.06.2018 14:23:22 | 147

Сърбия излъга Коста Рика

Страхотен гол на Александър Коларов донесе победата на Сърбия над Коста Рика в първия мач и за двата тима от Мондиал 2018 в Русия. Срещата от пета група се игра на стадион "Космос Арена" в Самара и завърши с успех на сърбите с 1:0.

През първото полувреме отборът на Коста Рика стигна пръв до по чиста ситуация за гол, но Миленкович  изби удара на Йохан Венегас. Най-добрата възможност през тази част се откри пред Джанкарло Гонсалес, който бе оставен напълно непокрит на далечната греда при изпълнение на корнер. Ударът му с глава обаче бе крайно неточен.

За сърбите Милинкович-Савич бе най-опасният играч на сърбите, но и в двете ситуации, в които стреля, топката попадаше в ръцете на Кейлор Навас.

Сърбите започнах силно втората част, а в 50-ата минута Митрович бе изведен сам срещу Навас. Ударът му обаче бе избит с крак от стража на " Реал" (Мадрид). В 56-ата минута обаче той нямаше какво да направи. Александър Коларов изпълни перфектно пряк свободен удар с левия крак от около 30 метра и не остави никакви шансове на вратаря - 1:0 за Сърбия.
След това отборът на Коста Рика се опита да осъществи натиск след попадението на своя съперник, но сърбите действаха много добре в отбрана. Селекционерът Оскар Рамирес направи три бързи смени, но те не дадоха нужния ефект.

На 22 юни Коста Рика среща Бразилия, а Сърбия се изправя срещу Швейцария.