БНР | 19.06.2018 13:16:59 | 186

Григор Димитров е във втория кръг в Лондон и чака Джокович

Вторият поставен Григор Димитров започна успешно участието си на турнира на трева в „Куинс клъб“ в Лондон, който е от категория „АТР 500“.

Българинът преодоля босненския тенисист Дамир Джумхур с 6:3, 6:7(4), 6:3 в двучасов двубой на централния корт.

Григор стигна до точка за пробив в четвъртия гейм и го постигна незабавно с хубав минаващ удар по диагонала, за да поведе с 3:1. В следващия Джумхур поведе с 40:0, но българинът отрази опасността и завърши играта с ас. Димитров можеше да направи и втори брейк в шестия гейм, но съперникът му успя да се измъкне. При 5:3 27-годишният хасковлия сервираше за спечелване на частта. Гришо поведе с 40:0 и реализира още първата възможност с печеливш удар от форхенд.

В откриващия гейм на втората част Димитров пропиля цели осем точки за пробив. Неизбежното обаче се случи в третия гейм и Григор проби за 2:1. След двойна грешка на българина Джумхур върна брейка за 3:3. В десетия гейм Димитров трябваше да спасява сетбол и го направи с отличен първи сервис.

Стигна се до тайбрек. При 6:4 точки Джумхур имаше два нови сетбола и реализира още първия след форхенд в аут на българина.

Босненецът започна с пробив третия сет. Григор реагира тутакси и го върна, също на нула. В осмия гейм хасковлията поведе с 40:15 при сервис на съперника, но не успя да пробие. При третата възможност Джумхур направи двойна грешка. Веднага след това световният №5 Димитров сервираше за победата. Той поведе с 40:15 и реализира първия мачбол с деветия си ас.

Следващият съперник на Димитров се определя в днешния мач между Новак Джокович от Сърбия и квалификанта Джон Милман от Австралия.