БНР | 19.06.2018 18:43:43 | 216

Сенегал изненада Полша в Русия

Сенегал записва първата победа на световното първенство по футбол в Русия. Африканският тим надигра Полша с 2:1 в мач от осма група на Мондиал 2018, с който бе сложен край на първия кръг мачове от груповата фаза.

На стадион "Спартак" в Москва играчите на Сенегал показаха физическа мощ и скоростен футбол. Въпреки големите имена като Роберт Левандовски и Аркадиуш Милик, Полша беше безидейна в атака.

В първите 25 минути и двата отбора създадоха по едно добро положение, като Мбайе Диуф от Сенегал и Левандовски от полския тим стреляха неточно. В 37-та минута халфът на „Евертън“ Идриса Гей стреля от далечно разстояние, ударът се отби от бранителя на Полша Тиаго Чонек и излъга Войчех Шчесни, като в крайна сметка голът бе записан на името на Чонек.

Пет минути след началото на второто полувреме Левандовски спечели свободен удар с жълт картон за противника, а при изпълнението му принуди вратаря Н'Диайе да боксира топката до гредата. В 55-ата минута поляците бяха близо до добра възможност за гол, но Лукаш Пишчек стреля в аут от 10 метра.

В 61-та минута Сенегал стигна до второ попадение. Криховяк върна опасно една топка назад, след като не видя присъствието на Мбайе Нианг в собствената си половина, Чонек и Шчесни не се разбраха кой да вземе топката и Нианг безпроблемно вкара за 2:0.

Тимът на Адам Навални успя да върне един гол в 86-та минута. Камил Гросицки центрира от фаул, а с летящ плонж с глава Криховяк прати топката в обратния ъгъл за 1:2.

Във втория си мач в неделя Полша ще срещне тима на Колумбия, докато в същия ден Сенегал се изправя срещу Япония.