БНР | 20.06.2018 06:34:47 | 247

"Световното по "Хоризонт" - изненади от вчера и прогнози за днес

Три мача ще се изиграят днес от Световното първенство по футбол в Русия. В първа група от 18 часа е срещата Уругвай-Саудитска Арабия. Във втора група от 15 часа играят Португалия и Мароко, а от 21.00 часа е срещата Испания - Иран.

Резултатите от вчера в първа група: Русия - Египет - 3:1, в осма: Сенегал - Полша - 2:1 и Япония-Колумбия - 2:1.

Отборът на Русия постигна втора победа на Световното първенство по футбол след 3:1 над Египет. Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме. Домакините поведоха в резултата след куриозен автогол на капитана Ахмед Фатхи. Робан Зобнин стреля ниско в наказателното поле, а Фатхи в опита си да изчисти топката, я насочи неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата. Денис Черишев затвърди успеха на руснаците с втори гол в 59-а минута. Три минути по-късно Артьом Дзюба отбеляза трети гол за Русия и окончателно прекърши интригата в мача. Египет върна един гол в 73-а минута, когато след видеоповторение реферът от Парагвай Енрике Касерес отсъди дузпа в полза на Египет за задържане на Мохамед Салах. Звездата на "Ливърпул" не сгреши от бялата точка и отбеляза първия гол за Египет на Мондиала.

Сенегалците, за които това е първо участие от 16 години насам, стартираха с пълен успех - 2:1 над Полша в последния мач от първия кръг в група "Н". Автогол и грешка в защитата на поляците осигуриха успеха на африканския отбор. Авторът на второто попадение за Сенегал за победата над Полша Мбайе Нианг беше избран за играч на мача. Той се разписа в 61-ата минута. В 86-ата минута полякът Камил Гросицки центрира от фаул, а с летящ плонж с глава Криховяк прати топката в обратния ъгъл за 1:2.

Нападателят Юя Осако беше изключително щастлив след победата на Япония над Колумбия с 2:1 в срещата от първия кръг в група "H" на Мондиал 2018:

"Да вкарам гол на световно първенство е мечта за мен от дете, така че съм изключително щастлив. Това е голям форум, всичко може да се случи тук, така че всичко все още предстои", заяви Юя Осако.

Голмайстор на Япония за първия гол стана Шиниджи Кагава, Хуан Кинтеро вкара за Колумбия и така резултът стана 1:1. Нападателят Юя Осако обаче отбеляза във вратата на Колумбия и така се стигна до 2:1 Япония - Колумбия.

Отборът на Португалия играе срещу тима на Мароко във втора група. Отборът на Мароко загуби с 0:1 първата си среща от тима на Иран, а Португалия завърши 3:3 срещу Испания. Какво е настроението в Португалия можете да чуете от Лидия Танчева, бивша волейболна националка.

Един от фаворитите за титлата в Русия - Испания, ще играе срещу тима на Иран. Как в Испания коментират представянето на тима до момента разказва в кореспонденцията си Елисавета Шидерска.

Във футболното студио "Световното по Хоризонт" можете да усетите още атмосферата от Русия, представена от кореспондента ни Ангел Григоров, да разберете какво мисли за представянето на Русия до момента бившият треньор на Ботев Враца - Бойко Величков, професионалния поглед на Кристиян Добрев, спортен директор на футболния "Септември", както и да разберете за кого стиска палци по време на Световното първенство принцесата на Катар Шейхка Ел Тани. Тя бе в София, където подписа договор с Борислав Михайлов, президент на БФС, за второто издание на световната купа по футбол за деца в неравностойно положение, което ще се проведе в София между 12 и 19 август.

Цялото футболно студио "Световното по "Хоризонт" можете да чуете от звуковия файл.