БНР | 20.06.2018 14:01:51 | 241

Роналдо донесе успеха на Португалия и подобри рекорд

Отборът на Португалия победи с 1:0 Мароко в Москва в двубой от група „В“ на Световното първенство по футбол в Русия. Така африканският състав стана първият, който със сигурност отпада от надпреварата.

Капитанът Кристиано Роналдо вкара, след като засече с глава топката след корнер в четвъртата минута. Това беше негово четвърто попадение на шампионата и 85-и гол на звездата за Португалия, с което изпревари Ференц Пушкаш и стана най-резултатният футболист в Европа на ниво национални отбори.

Мароканците отговориха с натиск и няколко опасни удари, като най-активен беше играчът на „Аякс“ Хаким Зиех.

В началото на второто полувреме вратарят Руй Патрисио отрази два опасни удара на мароканеца Юнес Белханда.

В 85-ата минута Роналдо пропиля добра възможност от фаул на границата на наказателното поле.

В допълнителното време капитанът на Мароко Мехди Бенатия имаше отличен шанс да изравни, но от точката на дузпата изпрати топката над гредата.

Португалия поведе в групата с актив от 4 точки (4-3 голова разлика), след това са Иран 3 т. (1-0), Испания 1 т. (3-3) и Мароко с 0 т. (0-2). Тази вечер от 21 часа играят Испания и Иран.