БНР | 20.06.2018 17:59:12 | 193

Луис Суарес класира Уругвай и Русия за осминафиналите

Отборите на Уругвай и Русия се превърнаха в първите, които се класират за осминафиналите на Световното първенство по футбол, след като южноамериканците победиха Саудитска Арабия с 1:0 в Ростов на Дон.

Вчера домакините от Русия победиха Египет с 3:1, като по този начин Сборная и Уругвай вече имат по шест точки в група А и са сигурни за осминафиналите, като предстои единствено да определят победителя в групата в прекия сблъсък помежду си в понеделник. На стадион "Ростов" двукратните световни шампиони бяха далеч от най-добрата си форма, но все пак успяха да стигнат до трите точки срещу Саудитска Арабия, благодарение на гол на Луис Суарес в 23-та минута. Нападателят на Барселона се разписа след центриране от корнер и груба грешка на вратаря на азиатците Мохамед Ал Оваис.

През втората част играчите на Саудитска Арабия се опитаха да се върнат в двубоя, но нямаха нужната класа, за да застрашат солидната отбрана на уругвайците, които от своя страна се задоволиха да отблъскват съперника си и не търсиха втори гол. Все пак в 86-та минута възпитаниците на Оскар Табарес можеха да вкарат за втори път, но Единсон Кавани не успя да преодолее Ал Оваис от чиста позиция. В крайна сметка двубоя завърши 1:0 и Уругвай и Русия си осигуриха място в елиминационната фаза, докато Саудитска Арабия и Египет отпадат от Мондиала.

Все пак възпитаниците на Хуан Антонио Пици могат да са доволни от представянето си срещу Уругвай, като в големи периоди от двубоя те надиграха именития си съперник. Последните два мача от група А на Световното първенство ще се играят в понеделник от 17:00 часа българско време, когато Уругвай и Русия ще определят победителя в групата, а Саудитска Арабия и Египет ще се борят за третото място.