Cross.bg | 21.06.2018 12:02:00 | 88

Гребецът на „Еврофутбол“ Кристиян Василев с два сребърни медала от Словения

Спортният талант на „Еврофутбол“ – състезателят по академично гребане Кристиан Василев, спечели 2 сребърни медала на скиф (М1х) от международна регата по кану-каяк „Блед“ (Словения). Първия ден от турнира той измина дистанцията от 2 000 м за 7:11.09 мин., а втория ден – за 7:04.09 мин. И в двата старта по-бърз от него беше само европейският и вицеолимпийски шампион от Рио - хърватинът Дамир Мартин. „Тази регата за мен беше първа проверка за сезона след контузията ми. Сега продължавам с подготовката си за европейското първенство в началото на август“, казва Кристиан.                           На същия турнир участва и друг спортен талант на „Еврофутбол“ в академичното гребане – 19-годишният Станимир Халаджов, който се състезава в двойка без рулеви (М2-) на 2 000 м с партньора си Рангел Кацарски. На състезанието нямаше категория младежи и те участваха при мъжете. Първия ден те завършиха на седмо място с 7:01.55 мин., а втория ден се класиха трети с време 6:57.29 мин. Подготовката им продължава целенасочено за основното им състезание тази година - младежкото световно първенство в Познан - Полша (24-29 юли). „Еврофутбол“ желае още много успехи и победи на двамата таланти!