БНР | 22.06.2018 17:30:26 | 172

Нигерия изненада Исландия

С голове след почивката отборът на Нигерия победи с 2:0 състава на Исландия в двубой от четвърта група на Мондиал 2018 и направи сериозна крачка към класиране за осминафиналите.
В 45-ата минута беше най-чистата ситуация преди почивката. Гилфи Сигурдсон центрира от фаул и Алфред Финбогасон с тяло не успя да засече топката във вратата на африканския отбор.
Четири минути след подновяване на играта футболистите на Нигерия отбелязаха гол. Виктор Моузес центрира в наказателното поле, където Ахмед Муса овладя топката и с удар от движение направи 1:0.
В 57-ата минута Ониние Ндиди стреля опасно от дистанция, на вратарят Ханес Халдорсон отби топката в корнер.
Четвърт час по-късно Леон Балогун с глава пропусна да реализира втори гол във вратата на Исландия след центриране от ъглов удар на Келечи Ихеаначо.
В 74-ата минута удар на Муса срещна напречната греда на вратата на исландците. Само минута след това нападателят на Нигерия направи самостоятелен пробив, премина през защитата на Исландия и вратаря Халдорсон и лесно реализира за 2:0.
В 81-ата минута след помощта на видео-асистент съдията бе отсъдена дузпа в полза на Исландия за нарушение на Тайрън Ебуехи в наказателното поле срещу Алфред Финбогасон. Гилфи Сигурдсон стреля неумело и топката излезе в аут.
Три минути преди изтичане на редовното време Финбогасон шутира по диагонал, но вратарят Франсиз Узохо хвана топката.
Защитникът на българския Левски - Холмар Ейолфсон, остана сред резервите в Исландия.
В последния кръг от груповата фаза Аржентина се изправя срещу Нигерия, докато Исландия среща Хърватия. Хърватите вече се класираха за осминафиналите на Мондиал 2018.