БНР | 24.06.2018 17:34:47 | 267

Япония и Сенегал не се победиха - 2:2

В Екатеринбург, в мач от 8 група на световното първенство по футбол в Русия, отборите на Япония и Сенегал не се победиха и завършиха наравно - 2:2 Двубоят се игра пред 33 000 зрители.

Съставите:

Япония: Ейджи Кавашима, Хироки Сакай, Мая Йошида, Ген Шоджи, Юто Нагатомо, Макото Хасебе, Гаку Шибасаки, Генки Харагучи (76-Шинджи Оказаки), Шинджи Кагава (72-Кейсуке Хонда), Такаши Инуи (87-Такаши Усами), Иуя Осако

Сенегал: Кадим Н'Диайе, Муса Ваге, Калиду Кулибали, Салиф Сане, Юсуф Сабали, Папе Н'Диайе (81-Шейх Ндойе), Идриса Гай, Садио Мане, Мбайе Нианг (86-Маме Диуф), Исмаила Сар, Алиу Н'Диайе (66-Шейку Куяте)

Голмайстори: 0:1 Садио Мане /12/, 1:1 Такаши Инуи /34/, 1:2 Муса Ваге  /71/, 2:2 Кейсуке Хонда /78/.

Двата отбора спечелиха първите си мачове в групата, а точката помежду им дава големи шансове и на двата състава да продължат в следващата фаза. Двубоят бе равностоен и ремито бе логичен завършек на стадиона в Екатеринбург.

Тимът на Сенегал започна по-агресивно и заслужено поведе в 11-а минута след груба грешка в защитата на японците. Лошо изчистена топка от защитник на Япония попадна в Сабали, който стреля остро, вратарят Кавашима изби право в краката на Садио Мане, след което кълбото се озова в мрежата.

Постепенно японците изравниха играта и в 34-а минута стигнаха до попадение. Точен бе Такаши Инуи, който реализира с хубав диагонален удар.

Втората част започна като първата - с натиск на Сенегал. Баду Ндиайе и Мбайе Нианг опитаха удари, но не намериха целта.

Последваха силни минути за Япония, като най-добрата възможност за гол се откри пред Юя Осако, който в 60-а минута не успя да засече отблизо топката след прострелно центриране от дясно.

Четири минути по-късно авторът на попадението за Япония Инуи бе изведен на стрелкова позиция, но ударът му намери сглобката на вратата на сенегалците.

Сенегал поведе отново в резултата в 71-а минута, когато след хубава атака на Юсуф Сабали от ляво 19-годишният Муса Ваге бе оставен непокрит в наказателното поле и с прецизен удар реализира за 2:1. Попадението е първо за играча с националната фланелка.

Веднага след попадението селекционерът на Япония реагира със смяна, като пусна в игра ветеранът Кейсуке Хонда на мястото на Шинджи Кагава. Този ход се оказа решаващ и именно Хонда реализира изравнителен гол за 2:2 в 78-а минута. Хонда засече отблизо подаване в наказателното поле за 37-ия си гол за Япония.