БНР | 26.06.2018 10:35:30 | 85

Лукаку е под въпрос за двубоя с Англия

Нападателят на белгийския национален отбор Ромелу Лукаку тренира по индивидуална програма преди последния мач от груповата фаза на Мондиал 2018 срещу Англия в четвъртък.

В събота белгийците постигнаха втора победа в потока си с 5:2 над Тунис, а Лукаку вкара два от головете, но и се контузи в левия глезен и беше заменен в 59-ата минута.

Днес отборът на Роберто Мартинес проведе регулярното си занимание преди мача с англичаните на базата си в село Гучково, което се намира в Подмосковието. Всички останали 22-а играчи тренираха днес на пълни обороти, но не и Лукаку, за когото е изготвена специална програма.

"Лукаку наистина тренира на облекчен режим. Състоянието на глезена му се подобрява след травмата в мача с Тунис. В следващите 24 часа лекарският ни екип ще направи ново изследване на контузеното място, а след това ще станат ясни и шансовете му да играе срещу Англия“, се казва в прессъобщение на белгийския национален отбор.

Двата отбора имат напълно равни показатели като голове (8-2) и точки (по 6) и ще излязат един срещу друг за определяне на победителя в група "G".