БНР | 26.06.2018 14:59:27 | 117

Григор Димитров с победа на демонстративен турнир

Най-силният български тенисист в историята Григор Димитров заеписа победа в демонстративния турнир на трева The Boodles Challenge в Стоук Парк, Англия.

Димитров се наложи над Стефанос Циципас от Гърция със 7:6(4), 6:1 след един час и 14 минути игра

В първата част гръцкият тенисист направи ранен пробив и след това поведе с 4:1. Григор върна брейка за 3:4 и после изравни. Стигна се до тайбрек. В него 27-годишният българин спечели четири поредни точки от 3:4 и така взе сета.

Димитров продължи да доминира. Той проби за 3:1 и след това изравни. Веднага след това българинът отново направи брейк с фантастичен минаващ удар. В следващия гейм хасковлията серварише за победата. Той поведе с 40:15 и реализира втория си мачбол.

В четвъртък Гришо ще играе на друг демонстративен турнир в Хърлингам. Там негов опонент е руснакът Карен Хачанов.