БНР | 27.06.2018 16:02:40 | 289

Световният шампион Германия отпадна! Швеция и Мексико продължават

Световният първенец Германия оваканти титлата, след като отпадна на шампионата в Русия.

В последните двубои от група „F“ на Световното първенство германците загубиха от Южна Корея с 0:2. В другата среща Швеция разгроми Мексико с 3:0, но двата отбора се класираха за осминафиналите.

В Казан Леон Горецка беше близо до гола в 48-ата минута, когато стреля с глава отблизо, но корейският вратар Хьон-у Чо отрази удара. В 86-ата Мат Хумелс също стреля с глава, но не успя. След това Хьон отрази и опасен шут на Тони Кроос. В добавеното време първоначално заради засада беше отменен гол на Йон-гуон Ким. След видеоповторение съдията Марк Гайгер обаче призна попадението на Южна Корея. В последните секунди Хьон-Мин Сон удвои след като изскочи зад центъра и вкара на опразнената от Мануел Нойер врата.

В другата среща в Екатеринбург Швеция спечели с 3:0 срещу Мексико. Лудвиг Аугустинсон в 50-ата минута отбеляза първия гол за скандинавците. Съдията от Аржентина Нестор Питана отсъди дузпа за „тре крунур“ за нарушение на Ектор Морено, която капитанът Андреас Гранквист реализира в 62-ата минута. Едсон Алварес си вкара автогол в 74-ата в опит да парира удара на Ола Тойвонен-

Хесус Гаярдо от Мексико получи най-бързия жълт картон на световните първенство. Той беше наказан още в 15-ата секунда на мача, след като удари с ръка в тила нападателя на Швеция Ола Тойвонен при борба за една топка.

В крайното класиране в групата Швециа е лидер с 6 точки и 5-2 голова разлика. Мексико е втори с 6 точки и 3-4, Южна Коре е трети с 3 точки, колкото има и Германия.