БНР | 27.06.2018 19:33:29 | 123

ЦСКА-София с успех срещу руснаци в Австрия

Отборът на ЦСКА София победи с 2:1 руския "УФА" във втората си контрола на австрийска земя. Младият нападател Тонислав Йорданов вкара и двата гола за "червените".  В 23-ата минута Десподов центрира, а топката мина през куп от играчи и достигна до Жеферсон, той подаде на Тонислав Йорданов, който задържа и с техничен удар намери мрежата.
В 33-ата минута Данте Стипица бе неубедителен при изнасянето на топката и футболистите на "УФА" организираха бърза контраатака отдясно. Последва центриране, което намери непокрития Силвестър Игбун и той с глава от няколко метра прати топката в празната врата - 1:1.
Малко преди края на полувремето Тонислав Йорданов с хубав акробатичен удар прати топката над напречната греда.
На полувремето Нестор Ел Маестро направи куп промени в състава. В 60-ата минута Рубен Пинто стреля от дистанция, но ударът не намери целта. Секунди по-късно Тонислав Йорданов вкара своя втори гол в мача. Младият нападател бе най-съобразителен в наказателното поле и с глава даде аванс на ЦСКА София. В заключителните минути Обляков можеше да донесе равенството на УФА, но бе неточен.
Георги Китанов, Витаутас Черниаускас, Фернандо Каранга, Енрике Рафаел и Стойчо Атанасов не взеха участие в мача. Каранга започна да тренира с основната група, но все още не е готов за игра, Енрике беше дълго време с вирусна инфекция и започна индивидуални занимания от вчера. Стойчо Атанасов получи контузия и също отпадна от групата за мача.