БНР | 27.06.2018 20:50:55 | 200

Швейцария на осминафинал след реми с Коста Рика

Отборът на Швейцария се класира на осминафиналите на световното първенство по футбол в Русия, след като в последен мач от пета група направи равенство 2:2 срещу Коста Рика. Така в крайното класиране Бразилия е на първо място със 7 точки, Швейцария е на второ място с 5, отпадат Сърбия с 3 и Коста Рика само с 1 точка. На осминафиналите Швейцария ще се изправи срещу Швеция.

Швейцарците поведоха в резултата още в 31-ата минута чрез Блерим Джемайли, пращайки топката зад гърба на Кейлор Навас. Коста Рика изравни с гол на Кендъл Уастън в 56-ата минута. В 88-ата минута Йосип Дърмич изведе швейцарците отново напред в резултата. В 93-ата минута обаче Коста Рика изравни след точно изпълнена дузпа. Преди това, в 90-ата минута, съдията Клемен Тюрпен даде дузпа за Коста Рика. След намеса на ВАР обаче реферът отмени решението си, тъй като имаше засада на Браян Руис. Три минути след това обаче Тюрпен все пак даде дузпа, от която костариканците изравниха.