БНР | 29.06.2018 03:23:20 | 171

Белгия изпревари Англия в групата

Белгия победи Англия с 1:0, изпревари Англия в Седма група и избра по-трудния път нагоре. Белгийците играха феърплей и оставиха настрана всички сметки, защото евентуален техен съперник в 1/4-финалите може да бъде тимът на Бразилия.

Англия - Белгия 0:1 (0:0), голмайстор: 0:1 Аднан Янузай 51

Състави:

Англия: Джордан Пикфорд, Гари Кейхил, Дани Роуз, Фил Джоунс, Джон Стоунс (46-Хари Магуайър), Трент Александър-Арнолд (79-Дани Уелбек), Фабиан Делф, Ерик Дайър, Рубен Лофтъс-Чийк, Джейми Варди, Маркъс Рашфорд

Белгия: Тибо Куртоа, Томас Вермаелен (74-Венсан Компани), Денис Боята, Муса Дембеле, Маруан Фелайни, Насер Шадли, Торган Азар, Леандер Дендонкер, Аднан Янузай (86-Дрис Мертенс), Юри Тилеманс, Миши Батшуай

Белгийците оглавиха класирането в групата и на осминафиналите ще срещнат Япония. Вторият Англия ще срещне Колумбия.

Двата отбора си бяха осигурили класиране за следващата фаза и интригата в двубоя бе кой ще завърши първи в групата.

И двамата треньори пуснаха почти резервите, като селекционерът на Англия Гарет Саутгейт направи осем промени в титулярния състав, а колегата от Белгия Роберто Мартинес смени девет души в сравнение с предишния мач.

Противно на предварителните очаквания, че и двата състава нямат желание да печелят мача, за да не попаднат в по-трудния поток, двубоят започна двуостро с атаки и към двете врати.

В 6-а минута Юри Тилеманс нанесе тежък удар от 25 метра, но стражът на Англия Джордан Пикфорд спаси. Три минути по-къно Гари Кейхил предотврати гол във вратата на Англия,като изби топката пред голлинията след удар на Фелайни.

Белгия поведе в 51-а минута след страхотен гол на Аднан Янузай, който стреля прецизно с левия крак в далечния ъгъл и не остави шансое на Пикфорд.

В 66-а минута Англия бе близо до изравнителен гол, след като Маркъс Рашфорд остана сам срещу вратаря, но Тибо Куртоа реагира адекватно и изби в корнер.

Англичаните продължиха да натискат в опит да изравнят и да завършат първи в групата. В игра се появи нападателят Дани Уелбек, който в 83-а минута шутира опасно, но Фелайни бе на правилното място и изби в корнер.

В последните минути белгийците хванаха съперника на контраатака, но Мертенс и Фелайни не успяха да отбележат втори гол.