БНР | 01.07.2018 18:15:44 | 140

Вратарят Акинфеев е играч на мача

Игор Акинфеев бе избран за играч на мача Русия - Испания, завършил с победа на домакините на световното първенство по футбол с 4:3 след дузпи. Вратарят направи девет спасявания от десет удара, но по-важно - спаси дузпи на Коке и Яго Аспас за победата.

„Благодаря на всички фенове на футбола за подкрепата, но аз не съм играч на мача, а отборът и феновете. Този път късметът беше на наша страна. Правим страхотно световно първенство и днес отново доказахме, че Русия може да играе футбол“, каза той.

Нападателят на Русия Фьодор Смолов заяви, че всички играчи са герои и са дали всичко от себе си за успеха: „До последно не можех да повярвам, че отстранихме Испания. Всички бяхме готови да умрем на терена и точно това направихме. Всеки, който игра, на терена, даде всичко от себе си и затова сме на четвъртфинал. Благодаря на всички за подкрепата.

Полузащитникът Александър Головин:  „Трудно ми е да опиша емоциите. Това е приказка. Малко или много разбирам, че направихме малко чудо. Бяхме наясно, че испанците ще контролират топката, както правят срещу всички съперници. Но знаехме, че имаме шансове да ги елиминираме. Готвихме се за това, че те са добри в атака, но има проблеми в защита. Искахме да ги хванем. Най-трудното беше да бъдем търпеливи. Те разиграваха много добре и в някои моменти силите ни се достигаха да ги покриваме. Дузпите? Това е много вълнуващ момент. Най-важното е хладнокръвието. Не трябва да мислиш за нищо, просто да отидеш и да стреляш. Дали ще вкараш, или не, това е друг въпрос. Главното е да не се колебаеш за решението си и да не се поддадеш на емоциите.  Още не мога да осъзная, че елиминирахме Испания. Порадвахме се малко, но не  трябва да прекаляваме, защото ни чакат още по-важни мачове. Съперникът на четвъртфиналите? Няма разлика. И двата отбора (б.а. Хърватия и Дания) са много добри, а то и слаби в елиминациите няма. Няма какво да избирам.“