БНР | 02.07.2018 06:15:00 | 148

Мондиал 2018 - Турнир на големите изненади

Футболната среща на световното първенство в Русия Хърватия - Дания завърши 4:3 след дузпи.

Резултатът от мача Испания - Русия - 1:1 в редовното време, но шампионите отстъпиха с 3:4 след дузпи срещу Русия и така крайният резултат на срещата Испания – Русия стана 4:5. Испанците ще си тръгнат от Русия с високо вдигнати глави, заяви след мача националният селекционер Фернандо Йеро, който пое тима дни преди началото на световното първенство. Русия спечели срещу Испания, но това няма да бъде краят на отбора на световното първенство по футбол, надява се националният селекционер Станислав Черчесов. Отборът избра правилната тактика срещу испанците – да се защитава, контраатаките обаче, трябваше да бъдат по-качествени, смята Черчесов.

Отборите на Русия и Хърватия ще се срещнат в четвъртфирала на 7-и юли в Сочи. Ден по-рано е четвъртфинала Франция – Уругвай в Нижни Новгород.

В звуковия файл можете да чуете подробностите за снощните мачове от репортажа на кореспондента ни в Москва Ангел Григоров, както и  реакциите за отпадането на испанициите в обобщение от Мадрид на кореспондента ни Елисавете Шидерска. Експертно мнение за руския успех даде в коментар за „Хоризонт“ футболният мениджър Мирчо Димитров, които от дълги години работи в Русия.

Днес се играят два осминафинални мача на световното първенство.

От 17.00 часа в Самара - Бразилия - Мексико и от 21.00 часа в Ростов -  Белгия - Япония.

Подробностите можете да чуете във футболното студио „Световното по „Хоризонт“ с Теодор Черешев.