БНР | 02.07.2018 13:37:39 | 222

Федерер започна с бърза победа на „Уимбълдън“

В първия мач на централния корт в 132-ото издание на турнира от Големия шлем „Уимбълдън“ водачът в схемата Роджър Федерер започна по убедителен начин защитата на титлата си от 2017 година.

Швейцарецът победи Душан Лайович от Сърбия с 6:1, 6:3, 6:4 за 80 минути игра. За първи път Роджър излезе с екипировка на японската компания Uniqlo, след като в цялата си кариера беше играл с Nike.

Осемкратният първенец в Лондон спечели първия сет само за 22 минути, като направи общо три пробива. В следващата част Маестрото направи брейк за 2:0 и до края запази аванса си.

По подобен сценарий Федерер започна и третия сет с пробив в откриващия гейм. При 5:4 36-годишният рекордьор по титли от Шлема сервираше за победата. Той поведе с 40:15 и реализира с лекота първия си мачбол.

Маестрото спечели впечатляващите 91 процента от точките при вкаран първи сервис в двубоя. Той записа 8 аса и направи 5 пробива в срещата, като не даде на Лайович нито една точка за брейк.

Във втория кръг в сряда Федерер очаква победителя от срещата Лукаш Лацко (Словакия) и Бенжамен Бонзи (Франция).