БНР | 02.07.2018 16:30:47 | 103

Бразилия се класира за четвъртфиналите

Бразилия се класира за четвъртфиналите на световното първенство по футбол след трудна победа с 2:0 над Мексико.

Неймар бе над всички с гол и асистенция за успеха за „селесао“.

На четвъртфиналите бразилците очакват победителя от осминафинала тази вечер Белгия - Япония.

Двата отбора изиграха равностоен мач, но индивидуалната класа на Неймар реши мача в полза на Бразилия.

Селекционерът на Мексико гласува доверие на 39-годишния Рафаел Маркес, който стана първият играч с мачове като титуляр на пет световни първенства.

Маркес се представи на ниво в защита през първата част, но на почивката бе сменен от Лаюн.

В състава на Бразилия отстъстваше левият халф-бек Марсело, който остана на пейката заради контузия в гърба, но на негово място Филипе Луис се справи на ниво.

Първото полувреме бе равностойно с положения и пред двете врати. Мексиканците започнаха по-напористо и създадоха главоболия на бразилската защита.

Най-добрата ситуация пред вратата на Бразилия създаде Ектор Ерера в 21-а минута, но халфът се засуети и ударът му бе париран от Каземиро.

„Селесао“ изнесе играта пред вратата на съперника към края на полувремето. Неймар и Филипе Коутиньо вдигнаха оборотите и в наказателното поле на Мексико стана горещо.

Коутиньо стреля опасно от 20-ина метра в 27-а минута, но над вратата.

Пет минути по-късно и Габриел Жезус опита точността на мерника си, но вратарят Очоа спаси.

Логично след почивката натискът на бразилците даде резултат. В 51-а минута Неймар "разсече" защитата на Мексико с пас с пета към Уилиан, който проби и центрира ниско в наказателното поле, където притичалият Неймар засече в празната врата за 1:0.

В 61-а минута Карлос Вела стреля под гредата, но стражът на Бразилия Алисон изби в корнер.

До края бразилците демонстрираха стабилна игра в защита и не допусна сериозни опасности пред Алисон.

В 88-а минута резервата Роберто Фирмино с първото си докосване до топката оформи крайното 2:0.

Фирмино получи пас от Неймар и на празна врата не сгреши.