БНР | 02.07.2018 18:24:46 | 182

ЦСКА-София направи 3:3 срещу датчани

ЦСКА-София завърши 3:3 срещу датски „Брьондби“ в последната си контрола от лагера в Австрия.

Фернандо Каранга се завърна с гол за "червените", но в последствие пропусна и дузпа.

Жоржиньо и Тиаго Родригес вкараха другите две попадения.

Срещата започна равностойно и интересните моменти пред двете врати липсваха. Първата добра възможност бе за футболистите от Дания.

В 21-ата минута Анте Ерцег получи извеждащ пас, но Александър Дюлгеров се намеси добре.

В 28-ата минута след елементарна грешка на Дюлгеров при изнасянето на топка се стигна до откриване на резултата. Ерцег получи пас от дясното крило и от няколко метра на празна врата не остави шанс на Черниаускас.

ЦСКА-София можеше да изравни почти веднага, когато Каранга се възползва от недоразумение в защитата на датчаните, озова се очи в очи с Швабе, но прехвърлящият му удар бе отразен от вратаря.

В 33-ата минута Каранга бе намерен в отлична позиция, но стреля високо над вратата, а и страничният съдия маркира засада.

Три минути преди края на полувремето Брьондби вкара втори гол. "Червените" сбъркаха при разиграване в центъра на терена, последва извеждащ пас към Ерцег, който с плътен удар по тревата прати топката в мрежата.

ЦСКА-София се върна в мача след попадение на Фернандо Каранга в 44-ата минута. Асистенцията бе на Жанио Бикел, който го изведе сам срещу вратаря и бразилецът този път бе категоричен.

Веднага след подновяването на играта „Брьодби“ отбеляза трети гол. Датчаните разиграха хубаво от дясно и последва извеждащ пас към Мортен Френдруп, който вкара с плътен удар с помощта на горната греда.

В 53-ата минута „червените“ получиха дузпа за нарушение срещу Рафаел Енрике. Каранга стреля много слабо в центъра и вратарят спаси.

В 63-ата минута новото попълнение Жоржиньо посрещна с мощен удар отбитата от защитата топка и не остави шансове на вратаря за 2:3.

Две минути по-късно Тиаго Родригес успя да изравни резултата. Португалецът, който днес бе с капитанската лента отправи удар от дистанция и намери десният долен ъгъл за 3:3.