БНР | 03.07.2018 03:44:51 | 336

Елина Свитолина отпадна от "Уимбълдън"

Поставената под номер 5 в основната схема Елина Свитолина (Украйна) отпадна в първия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Свитолина загуби от германката Татяна Мария с 6:7(3) , 6:4, 1:6 за 2:10 часа. Германката доминираше в решителната трета част, в която взе първите пет гейма и без проблеми затвори мача.

Финалистката от 2012 година Агниешка Радванска (Полша) спаси шест мачбола при победата си срещу румънката Елена Габриела Рузе с 6:3, 4:6, 7:5 в оспорван мач, продължил 2:40 часа. В 10-ия гейм на третия сет Рузе имаше шест възможности да спечели мача, но всичките бяха спасени от Радванска. В следващия гейм полякинята направи пробив и при свой сервис спечели двубоя.

Катерина Синякова (Чехия) елиминира 16-а поставена и двукратна четвъртфиналистка от "Уимбълдън" КоКо Вандевеге (САЩ) с 6:7(3), 6:3, 8-6. В третата част американката пропиля аванс от 5-2 и загуби с 6-8.