БНР | 06.07.2018 04:02:55 | 292

Обертан донесе успеха на „Левски“ срещу украинци

Габриел Обертан вкара много красив гол, а „Левски“ победи с 1:0 „Олександрия“ в последния си контролен мач преди срещите с „Вадуц“ в Лига Европа.

"Сините" надвиха украинците на стадион "Георги Аспарухов", а в началото на следващата седмица ще пътуват за Лихтенщайн, за първата среща от първия предварителен кръг на втория по сила евротурнир.

„Левски“ беше по-добрият отбор и доминираше изцяло през първото полувреме.

Два далечни удара в началото не попаднаха в мрежата на „Олександрия“, но Габриел Обертан поправи това с шут от над 25 метра.

Той пое по лявото крило, тръгна към дъгата и стреля много точно в горния ляв ъгъл на вратата на гостите.

Кабрал пропусна чисто положение секунди след гола на Обертан, а „Олександрия“ получи шанс да изравни след грешка на Митрев.

Стражът на „Левски“ получи пас от Милош Цветкович и вместо да изчисти настрани, той би право в тялото на скочил пред него нападател и топката мина малко над напречната греда.

Треньорът Делио Роси смени Митрев с Мартин Полачек на полувремето, а в 60-та минута Мариани напусна заради Белмонт.

Бяха направени и още множество промени, а двата отбора изпуснаха по няколко положения в края на мача.

За Левски пропуски направиха Станислав Костов и Илия Димитров, нов гол не бе отбелязан.