БНР | 11.07.2018 19:07:29 | 128

„Лудогорец“ с разгромна победа в първия квалификационен мач на Шампионската лига

„Лудогорец“ започна с разгромна победа участието си в европейските клубни турнири. Българският шампион надиграха с категоричното 7:0 като домакини на северноирландския „Крусейдърс“ в първия си мач в първия предварителен кръг на Шампионската лига по футбол.

Марселиньо откри резултата в 25-ата минута. В края на първото полувреме момчетата на Пауло Аутори удвоиха аванса си след автогол на Родни Браун.

След почивката домакините продължиха да диктуват играта и стигнаха до нови пет попадения. Първо Кешеру отбеляза в 53-ата минута за 3:0. В 66-ата Марселиньо реализира втория си гол в мача за 4:0.

Две минути по-късно в игра се появи полският нападател Якуб Шверчок, който в рамките на само седем минути вкара хеттрик (73‘, 78‘, 80‘), оформяйки крайното 7:0.