БНР | 13.07.2018 11:48:11 | 130

Аржентинец ще свири финала на Световното първенство

Аржентинецът Нестор Питана получи огромната чест и отговорност да ръководи финала на Световното първенство по футбол между отборите на Франция и Хърватия.

Двата тима ще сложат точка на Мондиал 2018 в неделя от 18:00 часа българско време на стадион "Лужники" в Москва.

43-годишният Питана ръководи четири мача на първенството до момента, като впечатли с прецизните си намеси добрия контрол върху събитията на терена. Бившият актьор свири откриващия мач на шампионата между Русия и Саудитска Арабия, както и победата на Швеция над Мексико в последния кръг от груповата фаза. След това Питана беше рефер при победата на Хърватия над Дания с дузпи на осминафиналите, както и при успеха на Франция над Уругвай с 2:1 на четвъртфиналите.

Асистенти на Питана ще бъдат неговите сънародници Ернан Майдана и Хуан Белати, а холандецът Бьорн Кайперс ще бъде четвърти рефер. Нестор Питана се превръща във втория аржентинец, ръководил финал на Световно първенство, след като това стори Орасио Елисондо през 2006-та година в Германия.