БНР | 13.07.2018 20:22:44 | 221

Кевин Андерсън на финал на "Уимбълдън"

Кевин Андерсън се класира за финала на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Поставеният под номер осем в схемата Андерсън се наложи в епичен сблъсък със 7:6 (6), 6:7 (5), 6:7 (9), 6:4 и 26:24 над Джон Иснър (САЩ)  за 6:41 часа.
Андерсън започна колебливо мача и още при втория си сервиз гейм отрази три точки за пробив. Ситуацията се промени при 5:4 и възможност за представителя на ЮАР да затвори сета, но я пропиля. В тайбрекът двамата си размениха по един минипробив, но при 6:5 Андерсън успя да вземе подаването на Иснър и спечели първата част.
Във вторият гейм двамата показаха здрави нерви и при 4:4 се стигна до първата и единствена възможност за пробив. Тя бе за Андерсън, но отново противникът му бе непоколебим. Тайбрекът започна с 3:0 за Иснър, който не допусна изненада и затвори на 5, с което изравни резултата.
Третата част отново бе равностойна, но при 4:3 за Андерсън се стигна до първия пробив в мача. Той взе подаването на Иснър на 15 и подаваше за мача. Американецът отново бе на ниво и върна пробивът. В последвалият тайбрек драмата бе пълна. Двамата направиха много грешки и пропуснаха две възможности да поведат в резултата. При третият си опит Иснър се възползва и дръпна с 2:1 сета.
В четвъртата част Андерсън проби за 3:2, но Иснър веднага отговори и изравни 3:3. Решителният момент бе при 4:4,  когато представителят на Южна Африка проби на 30. Последва драматичен гейм, в който Андерсън пропиля три възможности да изравни резултата, но четвъртият опит бе сполучлив.
Решаващата пета част бе абсолютно равностойна до 7:7, когато Андерсън получи възможност за пробив, който бе спасен. Иснър отрази още четири опита, за да се стигне до 24:24. Кевин Андерсън получи в гейм 49 на петия сет цели три възможности да пробие и успя при втория си опит. Последва сервиз гейм на 15 и паметен успех за Андерсън, който завърши с 49 аса, а противникът му отговори с 53.