БНР | 15.07.2018 17:26:59 | 229

20 години по-късно Франция отново е световен футболен шампион

20 години след първата си световна титла отборът на Франция отново е световен шампион по футбол. На финала на стадион "Лужники" в Москва французите победиха състава на Хърватия с 4:2.

Голмайстори: 1:0 автогол на Марио Манджукич в 18-ата минута, 1:1 Иван Перешич в 28-ата, 2:1 Антоан Гризман в 38-ата от дузпа, отсъдена след видеоповторение, 3:1 Пол Погба в 59-ата, 4:1 Килиан Мбапе в 65-ата, 4:2 Марио Манджукич в 69-ата.

Възловият момент в този финал бе отсъденият в 38-ата минута наказателен удар. 10 минути след като изравни резултата Перишич удари центрираната от корнер топка с лявата си ръка и макар главният съдия Нестор Питаня първоначално да подмина ситуацията, след консултация със системата за видеонаблюдение реши да промени решението си и да отсъди дузпа. Антоян Гризман не сгреши, а след края на срещата бе определен за играч в мача.

А за най-добър играч на цялото първенство бе определен 19-годишният Килиан Мбапе.