БНР | 17.07.2018 18:00:46 | 192

"Левски" отпадна от Лига Европа!

Отборът на "Левски" отпадна от футболния турнир Лига Европа още в първия квалификационен кръг. На своя стедион "Георги Аспарухов" "сините" победиха с 3:2 в реванша състава на "Вадуц" от Лихтенщайн, но заради загубата в първия мач с 0:1 приключиха участието си в турнира.

Гостите поведоха в резултата н 25-ата митута с гол на Мохамед Кулибали, 1:1 направи Серджиу Буш в 35-ата и така завърши първото полувреме. През вторатна част Аймен Белаид изведе домакините напред в 53-ата минута, но Игор Тадич изравни в 54-ата. В 75-ата Буш пропусна дузпа. Все пак в 85-ата Жерсон Кабрал вкара за 3:2. На "Левски" му трябваше още един гол, но той така и не дойде. В даденото от съдията продължение червен картон получи Станислав Костов за груба проява.