БНР | 22.07.2018 14:50:38 | 95

Каранга с два гола в Китай

Бившият нападател на ЦСКА - София Фернандо Каранга вкара два гола за новия си отбор в Китай "Хенан Цзяние", който завърши 2:2 на собствен терен с "Шанхай" Шенхуа от 13-ия кръг на футболното първенство.
За Каранга това беше втори мач изобщо и първи като титуляр, като и за двете му попадения асиститира сънародника му Иво Оливейра. Днес той остана на терена пълни 90 минути.
Гостите от Шанхай откриха резултата в 25-ата минута чрез Чжън Лу, но само след 5 Каранга изравни. Отново "Шенхуа" дръпна напред в резултата с попадение на Фреди Гуарин в 70-ата минута, а Каранга пак беше точен в 77-ата.
Резултатът попречи на "Шенхуа" да се доближи до топ 3 и остава на 6-о място с 21 точки, на 3 от Шанхай СИПГ. Начело е "Пекин Гуоан" с 28. Отборът на Каранга е 14-и с 12 точки, точно над местата на изпадащите и с 2 точки пред първия застрашен "Далиен Ифън".