БНР | 22.07.2018 17:32:19 | 280

"Славия" и "Берое" с първо реми за сезона, Бербатов гледа

Отборът на "Славия" завърши 1:1 с гостуващия "Берое" в мач от първия кръг на Първа професионална футболна лига. На трибуните на стадион "Васил Левски" бе и Димитър Бербатов. Гостите от Стара Загора поведоха с гол на легендата Мартин Камбуров (29). 37-годишният нападател вкара с глава попадение №204 при юбилейния си мач №350 в елита. След почивката резервата Милчо Ангелов (50) изравни, а след това Галин Иванов пропусна да направи пълния обрат, след като в 74-ата минута излезе сам срещу вратаря Перниш, но той отрази удара му.

Още в 10-ата минута домакините имаха добра възможност, но първи Георги Ангелов блокира удар на Чунчуков, а след това Георги Йомов не намери целта. Последваха два пропуска на Борислав Цонев от гостите и пак на Йомов от "белите“, за да се стигне до 29-ата минута, в която бившият футболист на "Славия" Иван Минчев центрира от корнер, а Мартин Камбуров засече с глава и вкара за 0:1. Шест минути по-късно Момчил Цветанов направи невероятен пропуск, след като бе изведен от Цветелин Чунчуков и не уцели опразнената от Перниш врата. В 41-ата минута Галин Иванов намери добре Момчил Цветанов, чийто удар бе спасен от Перниш.

След почивката в 49-ата минута Меска от гостите проби по дясното крило, финтира защитник и центрира, а след удара на Борислав Цонев топката мина встрани от вратата. По-малко от минута след това влезлият като резерва на полувремето Милчо Ангелов изравни, след като бе изведен от Галин Иванов зад защитата, преодоля Стергиакис и на празна врата вкара за 1:1. Десет минути по-късно Момчил Цветанов направи трети сериозен пропуск в мача, след като получи пас от Галин Иванов и шутира над вратата. В 74-ата минута Галин Иванов можеше да направи обрата пълен, след като получи извеждащ пас от резервата Славчо Шоколаров зад отбраната и се озова сам срещу вратаря Душан Перниш, който отрази удара му. Четири минути преди края на редовните 90 "Славия" имаше претенции за дузпа след удар на Славчо Шоколаров. Топката се удари в Александър Цветков, но съдията прецени, че футболистът на гостите не е играл с ръка.