БНР | 23.07.2018 06:15:53 | 259

„Борусия“ (Д) победи „Ливърлуп“, „Манчестър Юнайтед“ с ново равенство

Отборът на „Борусия“ (Дортмунд) записа победа с 3:1 над тазгодишния финалист в Шампионската лига „Ливърпул“, воден от бившия треньор на германците Юрген Клоп. Двубоят, който се игра на стадиона в Шарлът (САЩ), бе част от предсезонния турнир Международна шампионска купа.

Мърсисайдци първи откриха резултата чрез Върджил ван Дайк в 25-ата минута. В 66-ата минута „жълто-черните“ изравниха от дузпа, реализирана от младата надежда на тима Кристиан Пулишич. В 89-ата минута отново 19-годишният американски национал се разписа, а малко по-късно датското крило Якоб Бруун Ларсен оформи крайното 3:1 в полза на Борусия. Така немският тим, воден от Люсиен Фавър, записа втора победа в надпреварата, след като преди няколко дни се наложи с 1:0 над шампиона на Англия „Манчестър Сити“.

В друга приятелска среща, играна в Санта Клара, Калифорния, „Манчестър Юнайтед“ записа второ поредно равенство от лятната си подготовка. „Червените дяволи“ завършиха 0:0 с отбора от Мейджър Лийг Сокър (МЛС) „Сан Хосе“. В първата си контрола в САЩ играчите на Жозе Моуриньо направиха 1:1 с мексиканския „Клуб Америка“.