БНР | 26.07.2018 06:54:31 | 330

Победи на „Ювентус“, „Манчестър Юнайтед“ и „Ливърпул“ в САЩ

„Ювентус“ победи „Байерн“ с 2:0 в двубой от предсезонния турнир Международна шампионска купа, който се игра във Филаделфия. 21-годишният нападател на италианския гранд Андреа Фавили стана главен герой в срещата, отбелязвайки и двата гола за "Старата госпожа".

Фавили откри резултата в 32-ата минута след груба грешка на немския вратар Свен Улрайх, а осем минути по-късно младокът вкара втория си гол в срещата, който се оказа и последен.

„Бенфика“ успя да победи „Борусия“ (Дортмунд) след изпълнение на дузпи с 4:3 в Питсбърг (Пенсилвания). Португалският тим губеше с 0:2 на почивката, но успя да изравни резултата, а после имаше повече късмет при дузпите.

Наказателни удари решиха и съдбата на мача „Милан“ – „Манчестър Юнайтед“ в Лос Анджелис. Редовното време завърши 1:1. Алексис Санчес изведе "червените дяволи" напред в 12-ата мин., но само три минути по-късно Сусо изравни. При дузпите "Юнайтед" победи с 9:8, като решителният наказателене удар реализира Андер Ерера. Двата отбора изпълниха по 13 удара от бялата точка преди да излъчат победителя.

В друг мач от турнира „Тотнъм“ разгроми „Рома” с 4:1 в Сан Диего. 22-годишният чех Патрик Шик даде преднина на римските "вълци" още в третата минута, но "шпорите" нанизаха четири гола до края на полувремето - по два пъти бяха точни Фернандо Йоренте и Лукас Моура.

„Ливърпул“ надви „Манчестър Сити“ с 2:1 в Ийст Ръдърфорд (Ню Джърси). Лерой Сане откри резултата в 57-ата минута, а Мохамед Салах изравни в 63-ата, секунди след влизането си в игра. Победният гол за мърсисайдския тим отбеляза Садио Мане от дузпа в допълнителното време.