БНР | 27.07.2018 03:13:24 | 256

Нестор Ел Маестро: Поех риск, но той се оправда

Старши треньорът на ЦСКА-София Нестор Ел Маестро беше доволен от победата с 3:0 над гостуващия "Адмира Вакер" Мьолдинг и призна, че вече поглежда към следващия трети квалификационен кръг на футболния турнир Лига Европа.
"Със сигурност през първото полувреме бяха най-силните 45 минути на ЦСКА под мое ръководство, но аз пък не съм от много отдавна тук. Поехме риск с много офанзивна тактика, но това се оправда. Искахме да играем бързо, да доминираме още от началото и в крайна сметка успяхме. Ако Джеси се представя така добре, ще бъде много полезен за отбора. Това не беше обичайната му позиция, но исках бързина. Вярвах, че може да свърши работата си на тази позиция и той направи много силен двубой. Стивън Перейра също направи солиден мач. Със сигурност предпочитах 4:0 или 5:0, но и след почивката контролирахме мача. Беше важно да не допуснем гол. Резултатът е добър. Можехме да направим и малко повече през второто полувреме, но след такова първо полувреме по никакъв начин не мога да критикувам отбора. "Адмира" не създаде почти нищо в атака.
В реванша във Виена трябва да играем много  сериозно, да се представим професионално.  Ще кажа на момчетата да играят все едно резултатът е 0:0. Естествено те ще знаят, че имаме преднина и затова основната ми работа преди реванша ще бъде футболистите да останат концентрирани, да не допускаме грешки. Вече можем да мислим малко за следващия кръг, където най-вероятно ще срещнем "Копенхаген", който в последните десет години има девет участия в групова фаза на Евротурнирите и със сигурност ще бъде фаворит срещу нас", добави Нестор Ел Маестро.