БНР | 27.07.2018 03:18:35 | 166

Десподов: Не съм лаком за дузпа

"Не съм лаком да бия всяка дузпа". Това заяви Кирил Десподов, който отбеляза два гола за успеха на ЦСКА - София срещу австрия "Адмира" Вакер във футболния турнир Лига Европа.

"Радостен съм, че бихме с 3:0. Вкарах два важни гола. Трябваше да се реванширам след мача в Рига. Извиних се за пропуснатата дузпа там. Да не забравяме, че има още един мач, който няма да бъде лесен със сигурност. "Адмира" е млад отбор. Вкарахме им два бързи гола и те рухнаха психически. През второто полувреме ние се поприбрахме и те малко се понадигнаха, но най-важното е, че ние не им позволихме да ни вкарат. Играхме много добре с директен и динамичен футбол, търсехме празните пространства. Разполагаме с доста бързи футболисти. Това е лицето, което трябва да показваме. Направихме доста силни първи 45 минути. Преди мача си говорихме, че първите 15 минути трябва да ги пресираме здраво, за да им покажем, че не може да се случи друго, освен да паднат. Бях  сигурен, че ще спечелим, но не очаквах да постигнем чак толкова категорична победа. Треньорът каза кой да изпълни дузпата. За мен не е проблем. Изработих дузпата, хубаво е и Мауридес да вкара гол. Знаете, че аз не съм лаком", добави Кирил Десподов.