БНР | 28.07.2018 17:43:25 | 533

"Ботев" (Пловдив) надигра "Септември" в София

"Ботев" (Пловдив) спечели първата си победа за новия сезон в Първа професионална лига, след като се наложи с 2:0 като гост над "Септември". По този начин "жълто-черните" се изравниха с отборите на трето място в класирането преди останалите мачове от втория кръг, а столичаните останаха 12-и с една точка.

Гостите от Пловдив създадоха три положения за гол през първото полувреме и успяха да вкарат едно от тях. В 29-та минута домакините на срещата сгрешиха при изнасянето на топката, а Стивън Петков я открадна и подаде на Васил Шопов. Той от своя страна върна на Петков на празна врата и нападателят вкара за 1:0.

Иначе Тодор Неделев пропусна да се разпише от пряксвободен удар четири минути преди гола, а още четири след него и Лъчезар Балтанов не се възползва от удобно положение. Двамата създадоха голова ситуация и в началото на второто полувреме, но Неделев стреля неточно.

"Ботев" поведе с 2:0 в 64-та минута, когато Филип Филипов центрира в наказателното поле и топката попадна в Неделев. Той се разписа от близко разстояние и по този начин подсигури първите три точки на отбора си през новия сезон. До края на мача "Ботев" контролираше играта и спечели заслужено.

"Септември" (София) - "Ботев" (Пловдив) 0:2
голмайстори: 0:1 Стивън Петков 29, 0:2 Тодор Неделев 64

"Септември": Валентин Галев, Александру Бенга, Асен Чандъров (68-Ишмаел Баду), Георги Стоичков, Здравко Димитров, Иван Стоянов, Иван Тилев (62-Борис Галчев), Крис Гади (74-Владимир Николов), Матеу Диаби, Мирослав Будинов и Фабиано Алвеш.

"Ботев" (Пловдив): Даниел Кайзер, Кристиан Димитров, Костадин Ничев, Тодор Неделев, Васил Шопов (81-Радослав Апостолов), Лъчезар Балтанов, Радослав Терзиев, Стивън Петков (73-Диого Гомес), Йордан Минев, Филип Филипов и Густаво Зауерберг (88-Кристиан Добрев).