БНР | 29.07.2018 14:14:51 | 206

17-годишна тенисистка с първа титла при жените

Сръбската тийнейджърка Олга Данилович спечели турнира по тенис на червени кортове в руската столица Москва с награден фонд 750 хиляди долара. Данилович, която влезе в основната схема като "щастлива губеща" от квалификациите, победи в мача за трофея участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Анастасия Потапова със 7:5, 6:7(1), 6:4 след 2:19 часа игра.

Финалът беше първи и за двете 17-годишни тенисистки в състезания на WTA. 187-ата в света левичарка Данилович навакса ранно изоставане от 1:4 гейма, за да стигне до успеха в първия сет. Във втората част сръбкинята проби за 5:4 и пропусна мачбол при собствен сервис в следващия гейм, а в последствие 204-ата в класацията на WTA Потапова спечели категорично тайбрека и изравни резултата.

Рускинята, който в първия кръг елиминира българката Виктория Томова, навакса изоставане от 0:2 в решаващия трети сет, след което на два пъти повеждаше с брейк при 3:2 и при 4:3, но сръбкинята реализира обрат със серия от три поредни гейма, за да заслужи шампионската купа.

След силното си представяне през седмицата двете ще запишат рекордно класиране в световната ранглиста, като Данилович ще прогресира до 112-ото място, а Потапова ще бъде 134-а.