БНР | 29.07.2018 17:51:32 | 240

„Славия“ пречупи „Локомотив“ в Пловдив

„Славия“ победи като гост с 4:2 „Локомотив“ (Пловдив) в мач от 2-ия кръг на Първа футболна лига.

Още в 5-ата минута Георги Йомов се разписа в мрежата на домакините.

Цветелин Чунчуков центрира една топка в наказателното поле, а там Джалилов направи груба грешка, от която се възползва Йомов и да изведе отбора си напред в резултата.

В 16-ата минута топката на два пъти срещна дясната греда на вратата на „Славия“.

Симеон Райков центрира от фаул и първо Узунов можеше да си вкара автогол, но топката се удари в стълба, след това същото направи и Стергиакис, като накрая успя да улови кълбото.

В 22-ата минута столичани поведоха с 2:0, а автор на гола отново бе Георги Йомов.

Чунчуков, Иванов и Йомов комбинираха перфектно, Галин Иванов подаде отляво на юношата на „Левски“, който не пропусна.

Пет минути по-късно пловдивчани намалиха, след като Емил Мартинов фаулира Филип Михалевич и съдията даде дузпа, която Симеон Райков превърна в гол.

В 65-ата минута „белите“ стигнаха до трети гол, а негов автор бе Галин Иванов.

Четири минути Славчо Шоколаров с техничен шут от границата на наказателното поле направи резултата 4:1.

Вторият гол за домакините вкара Димитър Илиев в добавеното от рефера време.