БНР | 02.08.2018 07:17:50 | 147

„Арсенал“ победи „Челси“ с дузпи и поведе в класирането

„Арсенал“ победи „Челси“ с 6:5 след изпълнение на дузпи в среща от турнира "Интернешънъл Чемпиънс Къп". Редовното време на мача, който се игра в Дъблин (Ирландия), завърши 1:1.

Успехът на „артилеристите“ ги изведе начело в класирането със 7 точи, колкото имат „Тотнъм“ и „Борусия“ (Дортмунд).

„Челси“ откри резултата още в 5-ата минута, когато Антонио Рюдигер вкара красив гол с глава след центриране от корнер на Сеск Фабрегас. С попадение в 93-ата минута на Александър Лаказет „Арсенал“ изравни. През първото полувреме Петер Чех спаси дузпа, изпълнена от Алваро Мората.

Новият мениджър на „Челси“ Мауруцио Сари заяви, че е доволен от резултата, но неговите играчи все още не са готови физически.

В друга среща от турнира „Лион“ спечели срещу „Бенфика“ с 3:2 в португалския град Фаро.

За победителите точни бяха Марсело в 40-ата минута, Бертран Траоре в 45-ата и Мартин Терие в 83-ата. За португалците се разписа Пици в 59-ата минута, а пет  по-късно Марсело си отбеляза автогол.