БНР | 02.08.2018 18:10:39 | 135

„Славия“ отпадна от турнира Лига Европа

„Славия“ загуби с 2:3 от „Хайдук“ (Сплит) мача-реванш от втория предварителен кръг на Лига Европа и отпадна от надпреварата. Футболистите на Златомир Загорчич изиграха силен мач и бяха много близо до победата в края на срещата, но липсата на опит и най-вече късмет в края на мача ги остави извън третия кръг.

Първият гол беше в полза на „Хайдук“, като в  24-та минута Станко Юрич беше точен с глава.

„Славия“ стигна до изравнителен гол минута преди края на редовното време в първата част. Капитанът на хърватите Мийо Цакташ спъна Янис Карабельов в наказателното поле и Галин Иванов беше точен в изпълнението на наказателния удар.

За гостите също беше отсъдена дузпа в 55-та минута с което отново поведоха в резултата, след гола на Цаткаш. „Белите“ отново стигнаха до равенството след попадението на Георги Йомов в 74-та минута.

„Хайдук“ спечели мача с трети гол. Цаткаш остана непокрит при центриране в 86-та минута и беше точен с глава за 3:2 в полза на хърватите.