Cross.bg | 03.08.2018 05:48:00 | 125

ЦСКА продължава напред в Европа, Славия отпадна

Отборът на ЦСКА се класира за третия квалификационен кръг на Лига Европа, след като победи Адмира Вакер с 3:1 в реванша между двата тима и отстрани съперника си с общ резултат 6:1. „Червените“ имаха комфортен аванс от 3:0 от първата среща на „Българска Армия“. С победата си ЦСКА зарадва около 1000 свои фенове, пътували до Австрия за реванша с Адмира.Новият централен нападател на тима Мауридес се отличи с две попадения в реванша. Бразилецът откри резултата още в 14-та минута, а осем минути след почивката покачи на 2:0. Домакините върнаха един гол чрез Синан Бакиш в 55-та минута, но в 80-та минута Жоржиньо вкара нов гол за ЦСКА-София и оформи крайното 3:1.ЦСКА ще срещне в третия кръг датския Копенхаген, на който първо ще домакинства идния четвъртък. Отборът на Славия отпадна от турнира Лига Европа, след като загуби реванша с Хайдук Сплит от втория квалификационен кръг на надпреварата с 2:3. „Белите“ бяха записали поражение с 0:1 при гостуването си в Сплит с 0:1, а на Националния стадион „Васил Левски“ отново загубиха от хърватския си опонент.Станко Юрич даде преднина на гостите в 24-та минута, с което наклони везните сериозно в полза на Хайдук, но Галин Иванов върна надеждите на Славия точно преди почивката, реализирайки дузпа