БНР | 04.08.2018 14:40:37 | 320

"Пари Сен Жермен" громи "Монако" за Суперкупата на Франция

"Пари Сен Жермен" разгроми с 4:0 "Монако" в среща за Суперкупата на Франция по футбол, играна в Шънжън (Китай). Два гола за парижани реализира Анхел ди Мария, по едно попадение добавиха Кристофър Нкунку и Тимъти Уеа. Мачът бе официален дебют за ПСЖ за Джанлуиджи Буфон и старши треньорът Томас Тухел. Бразилската суперзвезда Неймар бе резерва и се появи в игра в последния четвърт час.

В 33-ата минута Анхел ди Мария даде аванс на ПСЖ. Аржентинецът се разписа след отлично изпълнение на пряк свободен удар. Седем минути по-късно Кристофър Нкунку на празна врата покачи резултата на 2:0. След подновяването на играта в 67-ата минута Тимъти Уеа направи резултата 3:0. 18-годишният американски нападател, син на либерийската легенда Джордж Уеа, се възползва от прекрасен пробив и пас отляво на Нсоки, който направи за смях Раджа. Във 2-ата минута на допълнителното време Ди Мария оформи крайното 4:0. Адриен Рабио напредна в половината на "Монако" и с прецизен извеждащ пас намери аржентинеца, който се разписа с диагонален удар.