БНР | 07.08.2018 14:37:07 | 288

Десподов: Надявам се да се поздравим с успех в четвъртък

Футболистът на ЦСКА-София Кирил Десподов призна, че очаква тежък мач срещу датския „Копенхаген“ в четвъртък. Двата тима ще премерят сили в четвъртък на Националния стадион Васил Левски от 20:45 часа в среща от третия предварителен кръг на турнира Лига Европа.

„Без съмнение „Копенхаген“ е най-добрият отбор от тези, срещу които играхме досега. Все още обаче не сме коментирали предстоящия сблъсък, тъй като само преди два дни имахме мач с „Дунав“. От днес вече ще започнем да анализираме играта им и да се готвим единствено за този двубой. На всички е ясно, че ни очаква много тежък сблъсък. Надявам се да изпълним указанията на треньора и да се поздравим с успех в четвъртък“, коментира Десподов по време на награждаването си за футболист номер 1 за месец юли.

Националът на България призна, че за него е предимство това, че „армейците“ ще бъдат домакини в първия мач с „Копенхаген“. Десподов обаче отказа да коментира евентуалния съперник на ЦСКА-София в плейофите – италианския „Аталанта“.

„Мисля, че е предимство, защото ще е пред наша публика. Тя е нашият 12-и играч и много ни помага. Радостно е, че не успяват да ни отбележат гол в домакинствата. Не искам да говоря за „Аталанта“, нека първо отстраним „Копенхаген“. Мислим мач за мач, знаем си целите, знаем какво искаме. Работим стъпка по стъпка, както се казва", допълни нападателят.