БНР | 08.08.2018 05:37:03 | 195

„Ливърпул“ подчини и „Торино“

Финалистът в Шампионската лига „Ливърпул“ завърши с победа предсезонните контроли, като на своя стадион “Анфийлд” надигра с 3:1 над италианския „Торино“.

В предишната си проверка англичаните разгромиха с 5:0 друг тим от Апенините – „Наполи“.

В 17-ата минута Фабиньо пропусна дузпа за „Ливърпул“.

Само 4 минути по-късно домакините обаче поведоха.

Мохамед Салах проби отдясно и подаде на Роберто Фирмино, който не сгреши.

Три минути по-късно след ново взаимодействие между Салах и Фирмино, топката попадна във Вайналдум, който я прокара между краката на вратаря на „Торино“ за 2:0.

В края на полувремето италианците върнаха едно попадение.

Андреа Белоти се възползва от грешка в защитата на домакините и от близко разстояние отбеляза първия гол във вратата на Алисон след рекордния му трансфер от „Рома“.

На почивката мениджърът на „Ливърпул“ Юрген Клоп извърши седем смени, а отбора му продължи да доминира.

В 86-ата минута Даниел Стъридж оформи крайното 3:1 след асистенция на новото попълнение Джердан Шакири.