БНР | 09.08.2018 07:34:08 | 445

Рафаел Надал започна с победа в Торонто

Световният номер 1 Рафаел Надал стартира  убедително участието си на „Мастърс 1000“ турнира в Торонто, Канада.

В среща от втори кръг лидерът в схемата се наложи с 6:2, 6:3 над французина Беноа Пер след само 74 минути на корта.

„Не бях на 100% днес, въпреки че през последните пет дни тренирах добре тук. Важното е, че започнах с победа, която ми дава допълнителна увереност“, заяви испанският левичар след успеха.

На осминафиналите Надал, който преследва четвърта титла в Торонто (2005, 2008 и 2013), ще се изправи срещу Стан Вавринка. Швейцарецът се наложи трудно с 1:6, 7:6 (2), 7:6 (10) над Мартон Фучович от Унгария.

Защитаващият титлата си от миналата година Александър Зверев също записа успех във втори кръг, като спечели срещу американеца Брадли Клан с 6:4, 6:4.

Победа във втори кръг записа и шампиона от „Уимбълдън“ Новак Джокович, който се справи с представителя на домакините Питър Полански с 6:3, 6:4. В следващата фаза бившият номер 1 ще срещне гръцкия тенисист Стефанос Циципас, който поднесе изненада, елиминирайки седмия поставен Доминик Тийм от Австрия с 6:3, 7:6 (6).