БНР | 09.08.2018 18:23:23 | 367

„Аталанта“ с комфортна преднина в Израел

Италианският „Аталанта“ постигна комфортна победа с 4:1 над израелския „Макаби“ (Хайфа) като гост в първи мач от третия кръг на квалификациите на футболния турнир Лига Европа.

Изразителната победа практически класира тима от Бергамо за следващата фаза на турнира, където съперник ще бъде победителят от сблъсъка между българския ЦСКА-София и датския „Копенхаген“.

Алмог Бузагло даде аванс на „Макаби“ в 7-ата минута на мача, но в рамките на само 180 секунди между 18-ата и 21-вата минута „Аталанта“ направи пълен обрат чрез Ханс Хатебьор и Дуван Сапата.

През второто полувреме резервата Марио Пашалич и Муса Бароу оформиха крайното 4:1 в полза на италианците, а цял мач за гостите игра бившият защитник на „Лудогорец“ Хосе Паломина.

Аржентинецът получи и жълт картон в 33-тата минута.