БНР | 09.08.2018 19:41:36 | 335

ЦСКА-София загуби от „Копенхаген“

ЦСКА-София загуби с 1:2 на националния стадион „Васил Левски“ от датския „Копенхаген“ в първи мач от 3-ия квалификационен кръг на футболния турнир Лига Европа.

„Червените“ започнаха изключително силно и притиснаха съперниците си в половината им.

В 15-ата минута Мауридес получи пас от Десподов, проби от ляво и с прецизен удар откри резултата.

След гола българския отбор продължи да доминира, но в 41-ата минута Чорбаджийски получи директен червен картон заради грубо нарушение и остави отбора си с 10 души.

След това датчаните заиграха изключително силно и пропуснаха няколко положения, а удар на Н’ Дойе срещна гредата.

В 57-ата минута нов изстрел с глава на Н’ Дойе, излезе в аут.

Седем минути по-късно датчаните изравниха. Това стори резервата Вавро, който се разписа с шут от 25 метра.

В 74-ата минута „Копенхаген“ осъществи пълен обрат след гол от дузпа на Кенан Кодро.

Тя бе отсъдена за нарушение на Десподов срещу Бойлесен.