БНР | 11.08.2018 17:16:08 | 287

"Челси" тръгна с убедителна победа във Висшата лига

Маурицио Сари дебютира с победа начело на "Челси". В двубой от първия кръг от Висшата английска лига лондончани спечелиха с 3:0 като гости срещу "Хъдърсфийлд".

Столичният отбор преодоля началния натиск на "териерите" на стадион "Джон Смит" и в 34-ата минута Уилиан центрира към Нголо Канте, който със силен удар преодоля вратаря Бен Хамър, давайки аванс в полза на Челси.

Дебютантът в състава на лондончани Жоржиньо се разписа от дузпа в самия край на полувремето. Най-тежкото наказание във футбола беше отсъдено за нарушение в наказателното поле на Кристофър Шиндлер срещу Маркос Алонсо.

Десет минути преди изтичане на редовното време резервата Еден Азар беше в основата на третото попадение в полза на Челси. Белгийският национал проби при бърза контра, подаде към Педро и той оформи класическия успех за столичани.

Кристъл Палас победи с 2:0 като гост новака Фулъм в лондонското дерби от първия кръг.

Джефри Шлуп даде аванс в полза на "орлите" в 41-ата минута, а Уилфред Заха също се разписа във вратата на "белите" точно 11 минути преди края на двубоя.

В друга среща от кръга Борнемут победи у дома Кардиф с 2:0, а Уотфорд спечели домакинството си срещу Брайтън със същия резултат.

По-късно в събота спечелилият промоция през миналия сезон Уулвърхемптън приема Евертън.

В неделя шампионът Манчестър Сити гостува на Арсенал в най-интересния мач от кръга, докато Ливърпул приема Уест Хям.