БНР | 11.08.2018 17:56:42 | 184

"Берое" показа характер срещу "Ботев" Пловдив

"Берое" победи "Ботев" Пловдив с 2:1 в Стара Загора и се изкачи на второ място в генералното класиране на Първа лига.

"Зелените" са с осем точки след две победи и две равенства, докато "канарчетата" са с шест пункта след два успеха и две поражения от четири кръга.

Първото полувреме не беше особено интересно и мина без голови положения, като една от най-добрите възможности беше пропусната от Борислав Цонев още в петата минута.

"Ботев" Пловдив поведе в 78-та минута. Пловдивчаните направиха светкавична атака, която завърши с пас на Филип Филипов към Стивън Петков. Нападателят засече топката с глава от около пет метра за 1:0.

"Берое" обърна бързо резултата. В 83-та минута Борислав Цонев центрира на Рубен Бригидо и той изравни с глава, а по същия начин старозагорците поведоха само две минути по-късно. Цонев прати топката в наказателното поле и Костадин Ничев си вкара автогол.

По този начин Берое поведе с 2:1 и спечели мача.

състав на Берое: Душан Перниш, Ерол Алкан, Буомеска Бангна (60-Рубен Бригидо), Александър Цветков (82-Алфредо Мартинс), Мартин Райнов, Мартин Камбуров, Борислав Цонев, Иван Бандаловски, Александър Василев, Камен Хаджиев и Иван Минчев (73-Вандерсон Виана).

състав на Ботев: Даниел Кайзер, Филип Филипов, Кристиан Димитров, Костадин Ничев, Йордан Минев, Радослав Терзиев (73-Радослав Апостолов), Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Васил Шопов (61-Серкан Юсеин), Густаво Зауерберг (88-Кристиан Добрев) и Стивън Петков.