БНР | 13.08.2018 03:51:04 | 267

Мауридес наказа "Славия" с два гола

ЦСКА победи "Славия" с 2:1 в среща от 4-ия кръг на Първа професионална лига. В герой за "червените" се превърна Мауридис, който вкара и двете подадения. За "белите" точен бе Янис Карабельов.

"Славия" можеше да поведе в резултата още във 2-ата минута, когато Милчо Ангелов излезе сам срещу вратаря, но стреля в тялото на Черниаускас, след като бе бутнат в гърба от Николай Бодуров. Защитникът можеше да се разпише във вратата на Стергиакис след 120 секунди, но ударът мина на сантиметри от дясната греда.

ЦСКА владееше по-често топката, но трудно създаваше положения пред противниковата врата. В 36-ата минута Десподов се измъкна от Станиславлевич и се откъсваше сам срещу вратаря, но бе съборен. Съдията Волен Чинков показа само жълт картон на младия играч на Славия. Десподов стреля от пряк свободния удар в гредата, а Стергиакис успя да улови отбитата топка.

В третата минута от добавеното време на първата част Мауридес изведе ЦСКА напред в резултата. Кирил Десподов центрира към нападателя и той с глава намери целта. Втората полувреме започна в бавно темпо и положенията пред двете врати липсваха. В 67-ата минута "Славия" изравни резултата при първата си голова ситуация. Велковски центрира от фаул и Карабельов реализира с глава.

ЦСКА тръгна да търси победата с всички сили. Самостоятелен пробив на Десподов в 75-ата минута, завърши с удар към вратата на Стергиакис, който майсторски спаси. Последва отлична възможност пред Евандро, но той прати топката високо над вратата.

В последната минута на срещата Кирил Десподов се измъкна отдясно и центрира в наказателното поле, където Мауридис с отлично насочване с глава донесе три точки за ЦСКА. "Славия" можеше да изравни в допълнителното време, но при меле в полето на домакините топката бе изчистена.

ЦСКА - Славия  2:1

1:0 Мауридис 45+3

1:1 Яник Карабельов 67

2:1 Мауридис 90

ЦСКА: Витаутас Черниаускас, Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров, Рубен Пинто, Жоржиньо (51-Жанио Бикел), Мауридис, Ангел Лясков, Кристиян Малинов (86-Александър Дюлгеров), Кирил Десподов, Тиаго Родригез, Борис Секулич

"Славия": Антониос Стергиакис, Александър Александров, Александър Станисавлевич, Андреа Христов, Владислав Узунов (59-Кристиян Пешов), Галин Иванов, Георги Йомов (21-Славчо Шоколаров), Димитър Велковски, Милен Гамаков, Милчо Ангелов, Янис Карабельов