БНР | 13.08.2018 06:03:56 | 121

"Барселона" спечели Суперкупата на Испания

"Барселона" победи "Севиля" с 2:1 и спечели испанската Суперкупа. Гол на Осман Дембеле в 78-ата минута осигури трудния успех в полза на каталунците в равностойния двубой. След само девет минути игра Пабло Сарабия даде аванс в полза на севилци след удар в далечния ъгъл и пас на Луис Муриел.

В 18-ата минута Жорди Алба стреля опасно, но вратарят Томаш Вацклик се справи с опасността. Девет минути след това Клеман Ленгле би с глава над вратата. Три минути преди почивката Жерард Пике изравни с удар при добавка, след като шут на Лионел Меси от фаул срещна гредата.

В 44-ата минута Сарабия пропусна отново даде преднина за Севиля, а стражът на "синьо-червените" Марк Андре Тер Стеген направи отлично спасяване. В 69-ата минута Васкес беше близо до реализиране на второ попадение във вратата на Барса, като сантиметри го разделиха от гола.

Стигна се до 78-ата минута, когато Дембеле със силен удар се разписа за крайното 2:1. Двубоят за трофея се игра в Танжер (Мароко) и за първи път не се проведе на територията на Испания.

"Барселона" спечели Суперкупата на страната за 13-ти път в своята история, а Меси беше капитан на каталунците в този двубой. Аржентинецът записа рекорд за каталунците, като спечели 33-тият си трофей с екипа на клуба.